Új üzenet küldése








FUCK SPAM!

TCH
2014.11.24. 11:35:51
Populousban nem az a jó, hogy hegyeket építesz, hanem az, hogy van egy köbméter varázslatod és tudod szopatni az ellent, valamint stratégia is kell keményen a későbbi szinteken. Igaz, az első elsőre nem találta el annyira, hogy mit is kéne, de a második az igen. Az egy gigakurwapicsajójáték.

Ez jól hangzik, hogy a mobil felszívja a suxboxosokat, de ezt miből vontad le?
A többi meg, hát most kb. leírtad a hanyatló fogyasztói társadalmat, mindenkit fogyasztásra ösztönöznek, amire még vevő is volna a jónép, nade fizetni azt már nem akar (vagy nem tud).
Az 1 dolláros játék egyébként nem vágom miért rossz üzleti modell. Ha pl. 3 ember (gfx/mzx/prg) dolgozik egy hónapot egy játékon, feltöltik mindenhova, akkor a potenciális vásárlótábor az milliárdos nagyságrendű. Ha letöltötte 1000 ember, akkor már kerestek 80 ruppót fejenként, az egy hónapi hobbimunkáért nem rossz. Ha többezer tölti le, akkor az többször 80 ruppó fejenként. És ha egyszer a vásárlóközönség milliárdos nagyságrendű, akkor elég, ha minden egymilliomodik ember tölti le és még úgy is jó biznisz volt.
E-Mail
mutantleg
2014.11.24. 09:19:31
Populoust mondjuk maig nem ertem miert lett sikeres (hospital-t nem ertem miert nem lett sikeresebb)
hogy igy epitgessen hegyeket az ember mert sok szerencsetlen kispolgar csak lapos foldre tud epitkezni,
eloszor azt hittem veletlenul a palyaszerkesztot inditottam el meg anno (cirka 17 eve)

Mobil-ba bizok hogy felszivja a proszto ikszboksz reteget; viszont mobiljatekok se allnak jol: van egy reszt ugye ez a un. 'race to the bottom' avagy 1 dollaros jatekok es akkor csak ugy eri meg ha angribordz meretu siker, masik meg hogy belekezdtek ebbe a free-to-play baromsagba (avagy jatekon belul vegyel cuccot jo dragan es ahogy szamitani lehetett foleg a gyerekek dolnek be) viszont ott is kiderult hogy csak jatekosok 3%-a vesz barmit, es a teljes jovedelem az a 1%-tol jon (akiket elneveztek balnanak .. ugyhogy most mar mobilfejlesztok azok mind balnavadaszok)
E-Mail
TCH
2014.11.22. 00:07:10
Ezért kezdődik el a fejlesztés még a konzol megjelenése előtt. Viszont ettől még a pécé nem lesz értékállóbb, olcsóbb meg pláne nem. (Mármint hosszútávon olcsóbb.)

A suxboxot nem tudom, windóz az még az adminisztrátornak sem enged meg mindent, nehogy hülyeséget csináljon, míg egy UNIX (pl. BSD) simán hagyja magát kinyírni, ha a root akarja kinyírni. Ennek megfelelően winfos alatt te kizárólagos futtatási jogot sosem szerezhetsz, UNIX alatt elméletileg erre van lehetőség: pl. KSplice képes futásidőben kirugdalni az aktuális kernelt a memóriából, hogy behúzza az újat és így nem kell újraindítani. Igaz a KSplice az Linux only, de ahogy a Linux, úgy a PS4-en lévő FreeBSD alapú valami is nyílt, tehát simán bele lehet rakni ilyen feature-t, hogy ha elindul a játék, akkor kérhet privilegizált hozzáférést a hw-hez. Ezt elvileg minden UNIX tudja, a winfos nem. Illetve winfoson ilyet csak driver csinálhat, de AFAIK a HAL-t winfoson a driver sem kerülheti meg, így aztán real hw-access nincs is.

Konzolokat igazából a mobilbiznisz nyírja ki. Az integráció eljutott arra a fokra, hogy a szmártfónok/tabletek (az erősebbje legalábbis) már tud az előző konzolgeneráció szintjének megfelelő játékokat futtatni, csak ez elfér a zsebedben is, akkor meg minek vennél akkor olyat, amit nem tudsz magaddal hordani? Majd rádugod otthon ezt a trévére. Konzolt csak a nagyon hc-gamerek fognak venni. Ha lesz is még egy konzolgeneráció, akkor az azért lesz, mert a pécés hárdkór gémerek utolsó hulláma kényszerből át fog migrálni oda, mégpedig azért, mert a mikrofos - ismételten és immáron már nagyon sokadjára tökönszúrva önnönmagát - kinyírja a winfost, mint játékplatformot.

Ja, értem már! Tehát ez a van, de nincs. Illetve létezik, de nincs, mert már nincs akitől volt. Vagyishogy van egy cég ezzel a névvel, de már nem az, ami volt, mert már nincs ott, akitől az volt, ami. Remélem most már jól értettem.

Jesszus mária! Mi ez a hígfos játék?! És mi ez az ordenáré, rettenetes bullshit amit összehordott?! Uramisten, és ez az ember volt aki a Populoust kitalálta?!
És akkor még azt állítja, hogy ez egy kísérlet volt! Mire, bazdmeg?! Hogy van-e sok hülye ember, aki fizet egy ilyen lófosért?! Hát bazdmeg, ennyi erővel feltehette volna magának a kérdést, hogy van-e hó a Déli sarkon! Értem én, hogy pénz beszél, printer recseg, de azért egy Peter Molyneuxtól, ha nem is valami világrengetőt (nem kell minden nap megváltani a világot, elég hetente :P ), de egy jó játékot várna az ember, nem egy kalap szart, bullshit indoklással!
Istenem, mivé lett ez az ember és mivé lesz lassan ez az egész kurwa játékipar... :(
E-Mail
mutantleg
2014.11.20. 11:48:46
Mondjuk ez a 5-6 ev erdekes lesz mert kb 3-5 ev egy jatekot megcsinalni mar most is

Az igaz hogy a system software talan meg nem teljesen OS ugyhogy kicsit koztes allapot van most.. mind1 vegulis nincs agyondokumentalva hogy jateknak mennyit engednek meg a maiak

Lehet hogy rosszul mondtam akkor, nem az a bajom hogy teljesen eltunt a kozepmezony hanem hogy nagyon leapadt, avagy most mar ezek a ritkasagok (konzoloknal volt valami interju multkor hogy mert nem eri meg egyaltalan ilyesmibe vagni anyagilag nekik)

A ceg letezik de a sztarjatekos nem a legjobb analogia ide szerintem
nemtom hogy fogalmazzam meg.. ha focis szarokat gyartananak ott tenyleg mindegy hogy ki programoz meg rajzol, de pont olyan jatekok miatt hiresek amibe nagyon sokat szamit hogy ki mit ad hozza

a gond hogy nem minden mobiljatek mobilszar, o viszont pont egy ilyen izevel kezdte: kattints a pixelekre hogy eltunjenek, fizetsz x dollart akkor eltuntetunk parat neked stb
ezutan lebontottak a kockat es kiderult hogy o volt benne vegig (avagy ideje lejonni a cuccrol csavo)
https://www.youtube.com/watch?v=Rmu070AlFqY
https://www.youtube.com/watch?v=Qhzb9OUWrXU
E-Mail
TCH
2014.11.19. 23:44:56
Jahogy játékban? Ott szerintem se nagyon kellenek 64-bites lebegők. A nagyobb szélességű regiszter viszont az azért jó, ha van, mert akkor egyszerre több adatot tud feldolgozni. (Egy példát épp most írtál.)

2-3 év múlva 2017-2018 lesz, akkorra a mostani konzolgeneráció már 5-6 éves lesz, azaz életciklusa végét elérte. Akkor már a hajunkra kenhetjük, ha van azonos árú és teljesítményű pécé, mert addigra már ott vannak a köv. gen. konzolok. A képlet maradt ugyanaz, mire a pécék ugyanazon az áron ugyanazt a teljesítményt adnák, mint az aktuális konzolok, addigra pont itt a következő eresztés.

Hm, ok, részben igazad van, a suxboxon kötelező jelleggel van winfos, dehát mikrofos az ássa csak nyugodtan a saját sírját, nem kár érte. Viszont a PS4-en és a Wii U-n nincs kötelező jelleggel OS, csak lehet rá tenni.
Ha meg arra gondolsz, hogy a firmware is már egy BSD a PS4-ben, nos az csak háttérben van, a játékok nem használnak belőle semmit, nem is tehetnék, lévén az AMD Catalyst nem támogatja a BSD-ket. PS4-en a játékok továbbra is nyersen bombázzák a hw-t, max az SDK van köztes réteg gyanánt, de az nem külön réteg, hanem a programon belül van.

Hát ezt én már nem tudom, a 3D-hez annyira értek, hogy semennyire.
Viszont azt továbbra sem hinném, hogy a középméretű vállalkozások kipusztultak volna, maximum jobban kell figyelni.

Én értem, de attól még az id létezik és dolgoznak ott emberek, nem? Tehát nem szűntek meg, a cég létezik és alkalmaz embereket, csak a sztárjátékosok már másutt fociznak.

Én le vogymuk maradva, nem tom mi a Fable, mobilszarban meg majd' mindenki benne van, mert nagy piac. Ennyi erővel mindenki hülye, aki valamilyen szar platformra fejleszt, ergo mindenki hülye, mert minden platform - így vagy úgy, de - szar.
E-Mail
mutantleg
2014.11.19. 10:50:01
Nemtom elkepzelni hogy egy jatekban mi az amire feltetlenul kene double precision.. 128 bites cpu-nak is csak pl annyi elonye van hogy egy egesz vektort tudsz neki atadni (avagy x,y,z,w koordinata mehet parhuzamosan) de amiota gpu van ez gyak folosleges, anno a pc-n is a 3d transzformacio miatt pakoltak be a 3dnow meg egyeb marhasagoka mert akkor kitudta meg hova fog ez alakulni (akkori vidkartyak meg nem vallaltak at ezt a lepest)

100 ropibol szvsz lassan mar laptopot lehet venni ami ennyit tud (lassan alatt itt max 2-3 ev mulva)

konzolokon is mar van oprendszer, elmultak a szepidok (amiota multimedia masinanak gyartjak kb fapados pc minden konzol)

engine az mar nem nyom akkorat a lattban (unreal4 is mar szinte ingyenes, 19usd/honap full forraskod stb)
sokkal tobbet szamit hogy a tool-ok (3d modellezes, palyaszerkesztes stb) nem fejlodtek szinte semmit (legtobben meg zbrush-al szerencsetlenkednek, ugyanugy mint 2004 a doom3-nal) ill. palyaszerkesztok is meg ezt a bsp-s izevel dolgoznak (amiota nem kell szoftver renderelni megintcsak: abszolut felesleges)
avagy grafikai trukkok fejlodtek de a szerkesztok ugyanolyan nehezkesek es foleg emiatt tart 3-5 evig egy jatekot megcsinalni
ugyhogy maga a content es azon belul a grafika kerul irgalmatlan penzekbe
mind1 szal ember+munkaorat tekintve nem latok igazi kozepmezonyt

idsoftware: jah maradt a logo meg a nevuk, akik miatt meg a nevuk lett mar kozelbe nincsenek

molyneux nemtom hogycsinalta hogy themehospital meg dk utan ilyen fable izeket gyart folyamatosan (most meg mobilszar biznisz)
E-Mail
TCH
2014.11.19. 02:24:30
Igen, de ezzel ki is fújtak az SMD előnyei.

Az igaz, hogy egy gagyibb, fele akkora órajelen járó 16-bites CPU volt a SNES-ben, míg a MegaDrive-ban egy azonos órajelen is gyorsabb, 32-bites CPU futott kétszer akkora órajelen, ráadásul még volt benne egy 8-bites segédprocesszor is, ami egyrészt cca. ugyanazon az órajelen járt, mint a SNES főprocesszora, másrészt meg ellentétben a SNES - egyébként is sokkal lassabb - segédprocesszorával, amivel csak a hangot tudtad vezérelni (illetve pontosabban: nagyon körülményes volt vele bármi más terhet levenni a fő CPU válláról, ugyanis a fő CPU nem fért hozzá a segédprocesszor tárterületéhez; a segédprocesszornak a portjain keresztül adott utasításokat), ezt ténylegesen használhattad bármilyen célra, pl. a Master System kompatibilitásért is ez a Z80-as CPU felel...csakhogy a többi jócskán a SNES felé billenti a mérleget.

Csak zanzásítva:
- CPU:
 * SNES: 16-bit 65c816 @ 3.58 MHz, SPC700 @ 1 MHz
 * SMD: 16/32-bit 68000 @ 7.61 MHz, 8-bit Z80 @ 3.58 MHz
- Memória:
 * SNES: 128 kB
 * SMD: 64 kB (68k) + 8 kB (Z80)
- DMA:
 * SNES: DMA (RAM) és HDMA (VRAM), 8 csatorna, 2.68 MB/s
 * SMD: Csak VBLANK alatt működik és csak a VRAM-ban, 7380 B / VBLANK
- Videomemória:
 * SNES: 64 kB (VRAM) + 544 B (OAM) + 480 B (CGRAM)
 * SMD: 64 kB (VRAM) + 72 B (CRAM)
- Paletta:
 * SNES: 15-bites, 32768 szín
 * SMD: 9-bites, 512 szín
- Ebből egyszerre egy képernyőn:
 * SNES: 256
 * SMD: 61 (4 db 15 színű colormap + 1 globális keretszín)
- Felbontások:
 * SNES: 256x240, 512x240, 512x480
 * SMD: (256/320)x(240/480)
- Sprite-ok:
 * SNES: max 128, 32/scanline, (16/32/64)x(16/32/64)
 * SMD: max 80, 20/scanline, (8/16/24/32)x(8/16/24/32)
- Háttér:
 * SNES: 4 sík, max 1024x1024, 8 mód
 * SMD: 2 sík, max 1024x1024, 1 mód
- Hang:
 * SNES: 8 csatornányi 16-bites sztereó ADPCM hang 32 kHz-en (azaz közel CD-minőségű, valódi hang)
 * SMD: 6 csatornányi FM szinti, 3 csatornányi négyszögjel, 1 csatornányi fehérzaj (azaz szinti és csipogó), a 6. FM csatornának van egy DAC módja, ahol 8-bites PCM-et tud lejátszani
- Pad-ek:
 * SNES: soros, 12 gombos
 * SMD: párhuzamos, 8 gombos
- Visszamenőleges kompatibilitás:
 * SNES: nincs
 * SMD: SMS
- Hálózat:
 * SNES: MODEM kiegészítővel a bővítőporton
 * SMD: Az external port, mint valódi soros port
- Bővíthetőség:
 * SNES: cartridge port, expansion port
 * SMD: cartridge port, expansion port, external (soros vagy (párhuzamos) kontroller) port

Asszem nagyjából minden benne van. Ebből azért látszik, hogy a CPU-n kívül alig van valami, amiben az SMD jobb vagy akár azonos:
- Flexibilisebbek a felbontásai (de a maximum felbontásban alulmarad)
- Flexibilisebbek a spriteméretek is (de a maximum spriteméretben is alulmarad)
- Több hangcsatornája van (de azok nem említhetőek egy lapon a SNES hangjával, kb. mintha egy Atari ST és egy Spectrum 128 együttes hangját hasonlítanád az Amigáéhoz: ugyan két csatornával több van, de továbbra is csak csipogás hallatszik...)
- Van visszamenőleges kompatibilitás, tehát egy konzol áráért kettőt kaptál (de ez csak látszat: a konzol ugyan kompatibilis, de a csatolója nem és az adapter majd annyiba került, mint egy full Master System; igaz, házibarkáccsal is rá lehet erőszakolni az SMS kazettákat és ettől még az SNES-ből ez a funkció továbbra is hiányzik)
- Van rajta egy igazi soros port, amit elég sok mindenre lehet használni (de senki nem használja semmire, a ráköthető Meganetes MODEM csak japánban volt kapható és kb. a kutya nem foglalkozott vele)
- Ugyanúgy van két univerzális bővítőportja, de van rajta még egy port, ami tud teljes értékű soros port is lenni, meg ugyanaz a speckó 7-bites párhuzamos port, mint a kontrollereké, tehát bővíthetőségben a SEGA a jobb (de a bővítettség már ezen is ködösít, mert az external portot pont nem használja ki lófasse, a cartridge portra dugható 32X meg egy vicc; igaz SNES-hez nincs CD kiegészítő, mert azt a Sony bebúrta és abból lett a PS1, viszont SNES-hez sokféle cartridge portos bővítmény volt)

Tehát a CPU-t leszámítva az SMD abban jobb, hogy kompatibilis visszafelé, van CD-s bővítője és van rajta egy soros port, tehát tulajdonképp a CPU-t leszámítva minden ami jobb az SMD-ben, az valójában az SMD-n kívül van, tehát a "normál" felhasználásban nem oszt és nem szoroz.
Vagyis ahogy az elején mondtam, a CPU-val ki is fújtak az SMD előnyei.

Félreértés ne essék, nem vagyok SMD hater, éppen ellenkezőleg, én imádom ezt a konzolt (itt figyel az asztalon, CD-s bővítővel (mindkettőt te hoztad 6-7 éve), házi készítésű PAL/NTSC kapcsolóval és fogok hozzá szerezni egy Mega EverDrive Deluxe kiegészítőt is), SNES-em meg egyáltalán nincsen. De tudom mi van a két konzolban és hogy mit tud a két konzol; csak realista vagyok.

Háttértárral az volt a baj amit mondasz, hogy videó, videó, videó, mert a 90-es években az nagy sikk volt. Megint nem arról van szó, hogy PS1-re jobb játékok lettek volna, hanem arról, hogy a fejlesztők mire akartak fejleszteni és amikor az N64-en kívül az összes ötödik generációs konzol CD-t használ háttértárnak, akkor lehet tippelni, hogy hova nem fognak portolni semmit...

A 64 bit nem felesleges, a single precision nagyon sok esetben kevés.

PS2/GC grafikákat nem tudom, mert nem láttam játékot egyikről sem. (RAM-juk tényleg ugyanaz az RDRAM, csak a PS2-ben 8x annyi van, meg 6x olyan gyors.)

Hát a 3D-hez én baromira nem értek, de imho kicsit leírod a PS3-at, meg a Cell-t. Láttad már a 2008-as Linger in Shadows című PS3 demo-t? Mikor tudott ennyit egy hét éves pécé vagy a suxbox360? Ezek a srácok tudnak, csakhogy ilyenből kevés van, ezért kellett volna kiadni a Sony-nak valami SDK-t, hogy legyen ember, aki fel tudja programozni...

Melyik pécéhez képest nép? Mert az enyimet pl. legyalázza mind a kettő. Oké, össze lehet lapátolni pécét két processzorral, CPU-nként 12-maggal és CPU-nként 32 GB RAM-mal, meg belerakni 2 db ATi Radeon R9 295X2 videókártyát, na de könyörgöm, mibe kerülne az?
Pontosítsunk: egy PS4 vagy a suxboner az cca. 400 dollár azaz usque 100 000 Ft. 100 rongyért kapsz olyan erősségű pécét, mint ez a két konzol? Mert szerintem 100 ropiból senki nem fog összerakni egy 2 TFLOPS erősségű pécét...
Ja és akkor ott van még az oprendszer és a meghajtóprogramok problémája. A konzolokon beteszed a lemezt és tiéd az egész kurwa gép, míg pécén (tök mindegy, hogy most winfos, OS X vagy Linux) ott a kernel, a driver és a tetején az API (direktsux vagy Open*L) amiknek együtt lesz egy elég nagy overheadje, valamint a multitaszk miatt is romlik a teljesítmény.
Tehát nehezedik a feladat, 100 rugóból össze tudunk olyan pécét rakni, aminek lesz 2 TFLOPS fennmaradó teljesítménye?
És akkor még nem is beszéltünk az avulásról, hat év alatt 3-4 pécégeneráció avul el és a játékok erőforrásigénye is ehhez igazodik, míg konzolon a hat évvel későbbi játékoknak is ugyanannyi erő kell. Konzolt egyszer megvetted - viszonylag - ócsóér' és hat évig használod boldogan - vagy nem is annyira boldogan, de az most más kérdés. Ezzel szemben a pécét vagy megveszed kurwadrágán és másfél-két év múlva veheted meg megint, vagy mindig régi gépet használsz és nem játszol az új játékokkal mindaddig, amíg azok is régiek nem lesznek és a kukából is elő lehet halászni a futtatásukhoz szükséges hardware-t (amit hat éve gigacsilliárdokért adtak), vagy nyomod low-end beállításokkal az új gámákat, ahogy a régi szép időkben, csakhogy ellentétben a régi szép időkkel - ahol a játék volt a lényeg, a kinézet másodlagos volt - ma a kinézet a lényeg, tehát, ha low-endben nyomod, akkor ennyi erővel nyomhatod a hat éves játékot, mert ugyanúgy néz ki. (Na jó, ez azért kissé sarkítás volt.)
Nem csak az számít, hogy pécéből mi a csúcs, az elérhetőség is. Ugyanannyi pénzért nagyságrendekkel gyengébb pécét lehet kapni, mint konzolt.
Az lehet, hogy ez az utolsó konzolgeneráció, de az nem is baj. Bár kérdés, hogy a Sony esélyei mik lesznek, mert ha a mikrofos tényleg csődbemegy - vagy vállalati vállalattá marginalizálódik - 2018-ra, a Nintendo meg tényleg egybeolvasztja a handhelddel a - szintén 2018-ban esedékes - következő konzolját (most hogy mondod, beépített kijelző, egyre gyengébb teljesítmény a konkurrenciához képest...van benne valami!), akkor szerintem a Sony úgyis dobna még egyet, ha nem ő nyerné ezt a kört, márpedig most ő fogja.

Mekkora játékban? Mármint, hogy mennyi játékóra van a játékban, vagy mennyi munkaóra van? Mert szerintem egy Unreal Engine 4-ben van akkora horderő, mint egy GTA 5-ben. Bár lehet, hogy félreértem.

Hát lehet, hogy már nem ugyanaz, de most méreti középmezőnyről volt szó, nem arról, hogy hol gitároznak a rocksztárok.
Dettó, hogy kivált, meg megfogyatkozott, attól még van.
Mi baja van Molyneuxnak?
E-Mail
mutantleg
2014.11.18. 19:10:57
Snes-nel meg nem annyira egyertelmu mert a grafika tudott durvabb dolgokat mint a genesis, de a processzor nagysagrendekkel gagyibb volt
Hattertarral volt egy olyan gond hogy ki is kellett volna hasznalni, mondjuk nemtom hogy a cartridge miert lett hirtelen akkora problema amikor elott mindenen az volt (az ember azt hinne hogy a 3D grafikaba beletanulni konzoltol fuggetlen ami nehezseget kellett volna okozzon) (konkret videon kivul masra hasznalni a cd-t pl. palyat bestreamelni mint a crash bandicoot-nal az nem volt semmi megcsinalni .. meg kicsit ova is intettek nepsegeket mert ezzel lehetett szetszedni a cd olvasot)
Mondjuk a N64 -el is mar abszolut felesleg volt a 64bit (mert a 32 bites float meg int mar gyak mindenre eleg, meg ma is ritka ha double-t hasznal valami)

Az teny hogy szamottevo kulonbseg mar nem volt a ps2 meg gc kozott, azokat nem is neztem csak van mind a kettobol itthon avagy jatekok amik mind a 2on voltak lehetett osszehasonlitani (de lehet hogy itt megint a grafika volt erosebb nintendo oldalon vagy csak a programozok jobbak nemtom) Mondjuk ahogy emlekszem a ps2 ugyanazt a elbaszott memoria kezelest hasznalta mint a n64

Ps3 az egy katasztrofa, cell-hez adhatnak akarmilyen sdk-t (egy dologra volt jo az egesz: occlusion culling-ot lehet software renderrel csinalni, mert igazan egy dologra alkalmas a multithread: ha haromszoget raszterizal ki valaki mert az mehet parhuzamosan .. avagy lasd meg shaderek)

Most a erosseggnel az a gond igazan hogy a ps4 meg a xboxvan is mar fos a pc-khez kepest (nem le lesznek hagyva mint anno, mar most le vannak hagyva) meg most van akit zavar hogy szebb de meg mindig 30fps -re lovik be rajtuk a jatekokat (nintiek meg hozzak a 60fps-t ha kell ha nem)
Mondjuk nem lepodnek meg ha ez lenne az utolso (vagy utolsoelotti) konzolgeneracio (avagy sony meg ms feladja, nintendo meg egyesiti a handheldel a kovetkezoben esetleg.. legalabbis a technologia mar regen megvan ra)

Nem mondtam hogy akartad (vagy akartam volna szuggesztalni barmi ilyesmit) csak ugy eszembe jutott hogy ok egy olyan biztos pont hogy hozzajuk kepest lehet merni a tobbieket stb

Hat ugy gondoltam hogy aszerint mekkora jatekba utaznak foleg:
Mini pl. Flappy Bird, Angry Birds
Bazi pl. Gta V, Ryse son of Rome
kozepmezony: mostaniak kozul pl. Dragons Crown (kb 1 millio dollar volt az egesz), meg ugy a 1996-2004 -es idoszak (quake3, ut1, ssam, giants, rayman3, stb.)
(avagy van csapat, van penz is de meg nem ilyen 100 tagu ciganyzenekar meretu csapat kalapalja egesz nap turoraban stb)

Id software-t hagyjuk mert alapitotag mar nem nagyon van (avagy bitliszbol ha kiszedjuk a zeneszeket es berakunk ujjakat akkor az meg bitlisz?)
Blizzard-bol is kivalt a blizzard north (alias condor) (alias nepsegek akik a eredeti diablo 1-2 csinaltak) ugyanez a problema
epic is megfogyatkozott azota
molyneux-nak nemtudom milyen agyi problemaja van meg mindig
E-Mail
TCH
2014.11.18. 16:43:43
Erről asszem már egyszer vitáztunk; azt állítottad, hogy mindig a leggyengébb konzol nyert, én meg mondtam, hogy nem mindig, mert pl. a SNES nyerte a negyedik fordulót és ott egyértelműen ő volt a legerősebb, valamint a hatodik fordulóban a PS2/GC nem egyértelmű, hogy ki az erősebb. A PS1 ofcoz sokkal gyengébb, mint a N64, az egyetlen amiben jobb, az a háttértár (CD vs ROM, 650 MB vs 64 MB), de a háttértár mérete már akkoriban fontosabb volt, mint a nyers erő.
A PS2 ugyan valóban lassabb órajelen futkározott, mint a GC, de a GC processzora csak 32-bites volt, míg a PS2 Emotion Engine-je az 128. Hiába végez el a 32-bites proci cca. 70%-al - 4.3 milliárddal - több műveletet másodpercenként, ha a 128-bites CPU azt a 70%-al kevesebb műveletet négyszer olyan széles adatokon végzi el. Továbbá a Nintendo már megint lábonlőtte az egész konzolt a háttértárral (speckó optikai korong vs DVD, 300 MB vs 4.7 GB)
Ráadásul a GC-ben külön volt a CPU és a GPU számítási teljesítménye, tehát az a 1.9 + 8.6 GFLOPS az nagyon csalóka, mert ebből lejönnek azok az idők, amit a busz evett meg a két chip közti kommunikáció alatt, míg a PS2 tisztán hozta a 6.2 GFLOPS-ot, mert a CPU-ban történt minden, a GPU csak a renderért felelt. Azonkívül a PS2-ben volt külön dedikált vektorfeldolgozó egység (szintén CPU-n belül és mindjárt kettő), ami a másikban óne. A GC-ben a hangchip is külön volt (még több buszidő), a PS2-ben az is benne a CPU-ban. Lehet, hogy nyers erőben a számok szerint a GC volt a három hatodik generációs konzol a legerősebb, míg a PS2 a leggyengébb, de mondom ez nagyon csalóka, mert észben a PS2 volt legelőrébb. És mondom a háttértár az Nintendoéknál az mindig egy vicc.
PS3-ban inkább az volt elbaszva, hogy nem adtak SDK-t a embereknek, hogy legyen má' valaki, aki fel tudja programozni a Cell-t... Ott a Sony saját magát ütötte ki a ringből. Igaz ezt a mikrofos is eljátszotta azzal, hogy - téged parafrazálva - "microsoft minőségű" gyártástechnológiával tolta és sorra döglöttek ki a konzolok; én azóta sem hallottam más konzolról vagy bármilyen gépről, amit vizes törölközővel kell hűteni...

Hümm, hát tuggya a faszom, lehet. Tény, hogy a második generáció óta tolják, de igazán nagyot szerintem a SNES óta nem durrantottak. Oké, N64 és GC bivalyerősek voltak, de lábon voltak lőve az ostoba adathordozókkal, fejlesztőknél az néha durvább szempont, mint a nyers erő... A Wii és a Wii U ráadásul még iszonyat gyenge is a konkurrenciához képest, a Wii csak azért nyert kiütéssel, mert nem ő ütötte ki a konkurrenciát, hanem - mint azt fentebb említettem - a konkurrencia ütötte ki saját magát. A Wii U is csak azért nem uccsó, mert a mikrofos most nem egyszerűen kiütötte magát a ringből, hanem nyíltszíni tökönharakirit követett el, lézerkarddal, tiszta erőből, nekifutásból...
Amúgy ezt a esély sincs, hogy eltűnjenek részt én nem teljesen értem; én nem akarom, hogy a Nintendo eltűnjön, én nem utálom őket, sőt, a három cég közül ők a legszimpatikusabbak (főleg mert még mindig támogatják a POWER-t). Én csak anyázok nekik, hogy má' megin elbaszták.

"Középen" alatt azt érted, hogy nem a elektronikárc, meg nem is gipszjakab? Hát vannak még azért páran. Pl. a System 3 még mindig létezik. De ott van az a cég is, ami a legújabb Elite-t fejleszti. Molyneux is tolja még a ipart tudtommal. Meg ott van még az id Software, az Epic, a Blizzard, ezek sose voltak kurwa nagy méretű cégek. Mire gondoltál pontosan nép? Méretre, lélekszámra, lóvére, vagy a játékok minőségére?
E-Mail
mutantleg
2014.11.17. 22:34:48
Az a gondom ezzel a konzolerosseggel hogy pl. sokan abban a hitben vannak hogy a ps1 erosebb gep volt mint a n64 (avagy eseztigyhogy)
Meg pl. a gamecube is egy brutal gep volt a ps2-hoz kepest de megintcsak
A ps3 erossege meg lofasz, mert ugyanaz a hiba volt mint a atari jaguar-nal, meg sega saturn-nal (plusz 3do) hogy azt hittek a processzor erossege a donto
Suxbox-nal gyakorlatilag mindegy milyen a gep mert a microsoft minosegnek hala max azt lehet felmerni veluk hogy ki az aki nemnormalis mer megvette

Nemtom, valahogy a nintendo az origo amihez kepest felemelkednek meg lealdoznak konzolok, ok meg maradnak a fenekukon, nem keresnek brutal penzt de esely sincs hogy eltunjenek

Amugy amire kivancsi vagyok hogy meddig lehet elmenni, mert most kb. bazi nagy fejlesztok vannak meg mini fejlesztok, kozepen mintha elfogytak volna a nepek? (vagy csak en nem latom oket)
E-Mail
TCH
2014.11.14. 16:07:20
És utána?

Sztem rövidesen úgyis történni fog valami, amiért újra neki lehet állni hőzöngeni.

Ok, de én ezt most en-bloc értettem a médiára, nem csak a játékoknál. Mondjuk attól még analógiába' áll, amit mondasz, aki még hisz ezeknek, az megérdemli...

Áh igazából a Nintendo most csak annak köszönheti, hogy nem utolsó, hogy a mikrofos még jobban elbaszta ezzel a médiacenternek álcázott kémgéppel. Mondjuk az is, amit mondasz, mert ahogy nézem, Wii U-ra van a legtöbb játék. Exkluzívból is, meg simából is. Persze a Wii U játékait nem lehet egy kalap alatt említeni a PS4 vagy a keresztcsont (xbone) játékokkal, lévén a Wii U még az előző konzolgenerációban is csak a középmezőnyben kapott volna helyet (fele oylan erős, mint a PS3 és kb. egyerős a suxbox360-al).
E-Mail
mutantleg
2014.11.13. 20:17:19
Amit elotte azt belinkeltem asszem, ott meg nem vettek tul komolyan, ujsagba a szokasos jaj-a-sok-nogyulolonek-habzik-csak-a-szaja tipusu cikk

De mind1 vegulis mert ugy tunik atment vegtelen patthelyzetbe

Mondjuk akit az x-edik szar jatek utan is palira lehet venni az meg is erdemli

Most ugy tunik a nintendo megis kezd beelozni ezzel a wii-u dologgal, azzal a kis trukkel hogy most kezdenek ra jonni a jatekok, masik kettore meg nem meg
vegulis igy hogy 6 ev egy konzolgeneracio meg 5 evig csinalnak egy jatekot nem tudom hogy igy zusammen mire szamitanak
E-Mail
TCH
2014.11.06. 22:37:11
Mi jót írkáltak a pécégurusok elsőre meg utána?

Látod, van ahol épp az izgalmakat próbálják csillapítani.

Dehogyem. A média vastagon behülyíti az embereket. Ott veszik palira a világot, ahol bírják. Szal, jelenleg ők állnak nyerésre. (Sajnos.)

Mármint az Amigás verzió? Az megjelent tavaly karácsonykor, de az nem fizetős, ingyen van; azért meg mér kennék le a fújságokat?
Eredetileg amúgy az Amiga volt a célplatform, azon kezdték csinálni, csak aztán a komondor becsődölése miatt nem jelent meg. Lett helyette SNES verzió. Elkészült anno a MegaDrive verzió is, de nem adták ki. (Kiadhatnák azt is.) Meg állítólag emeszdosz verzsön is van, de nem fejezték be.

Jesszum pepi... Hallod, néha elfilózok rajta, hogy vajon nem-e azért gyűlölöm annyira a kutyákat, mert anno a dakkhantban nem lehetett lepuffantani azt a korcsot... Itt is végig arra vártam, hogy mikor rúgja már le valaki azt a dögöt.
E-Mail
mutantleg
2014.11.06. 19:37:36
Volt-e mar olyan helyzetbe on hogy kacsaval vagjon valakit pofan rovat:
https://www.youtube.com/watch?v=6t5DetuBMOY
E-Mail
mutantleg
2014.11.06. 19:35:34
Volt a pcguru-ba is (offlineba), ott is valtozott a hozzaallas (gondolom szoltak "fontrol")

Elvileg pont most van tortenes de nem ertek belole semmit ugyhogy annyit latok hogy mindenki izgatott

Nemtom, altalaban valahogy egyik oldal se bir el a masikkal

Fizetett jatek velemenyekrol: most akkor volt (megjelent) putty squad vagy nem volt?
E-Mail
TCH
2014.11.04. 01:49:07
Közbe' újabb hazai cikkek is megjelentek, rohadt érdekes módon közelítve az egészhez:
http://iddqd.blog.hu/2014/11/03/feministak_szalljatok_le_a_videojatekokrol
http://444.hu/2014/10/24/kussolj-mar-el-ribanc-mi-nem-utaljuk-a-noket/

A két cikk (látszólag) ellentétes irányból közelíti meg a dolgot, a 444 a szokásos ostoba jogvédők a zinterneten (Az a rohadt szemét jobboldal az oka mindennek!) stílusban védi a feministákat, míg az iddqd egy többé-kevésbé korrekt poszttal kritizálja őket (azért a szokásos "kutykuruttyinfózást" sikerült belekeverni a dologba; a liberális szélsőség az nem is az, szélsőségesek csak a náczik lehetnek).

Ami viszont közös a két cikkben, az a sorok között található:
Szerintem az egész botrány három tényező miatt robbant ki:
* A játékosokban régóta gyülemlő ellenérzések a játékiparban ténykedő egyes feministákkal szemben;
És akkor itt már egyértelműen látszik, hogy a Gamergate leginkább a játékiparban és körülötte dolgozó nőkről szól
(Az első idézet az iddqd-s, a második a 444-es.)

Magyarán szépen megpróbálják rákenni az egészet a feminista/hímsoviniszta kérdésre. Miért? Mert az gumicsont. Vagy gránát, ha úgy tetszik. Ugyanis a feminizmus/hímsovinizmus az egyik alap flame topic a bal és jobboldal, a konzervatívok és haladók, az autoriterek és liberálisok között, erről ugyanúgy lehet százezer oldalakon keresztül hevesen kurwaanyázni, mint a homikról, vagy a kisebbségekről. És közben a valódi probléma - a média korruptsága, megbízhatatlansága, részrehajlása, hiteltelensége, egyre korlátlanabb hatalma és az ebből eredő végtelen gátlástalansága - elsikkad. Holott ez a valódi probléma és ebből ez az egész gémergét nevű bolhacirkusz csak egy parányi rész, hiszen pármillió átbaszott gémer "tragédiája" rohadtul nem egy súlycsoport pl. azzal, amikor némi olajért - mondvacsinált okokkal - kiirtanak egy fél országot, majd a megfelelő zsebekbe elhelyezett pénzért cserébe a média elbagatellizálja a dolgot és eltereli az emberek figyelmét a megfelelő gumicsonttal.

A gumicsont taktika eredményességére hazai pályán is van kurwa jó példa; hát volt épeszű ember, aki bevette ezt a netadó dolgot? Hát úgy kb. majdnem mindenki. Pedig alapvetően nem hülyék (legalábbis nem mind), csak éppen gondolkodni felejtenek el, amikor a tyúkszemükre lépnek. Pedig bárki, aki nekiáll végiggondolni a dolgot, annak rögtön leesik, hogy az egész kamu volt. Miért is?
A verzió: bevezetik a netadót, plafonnal. Elképzelem, ahogy a Deutsche Telekom minden hónapban befizeti a maga havi 5000 Ft-os adóját az állambácsinak. Aha, persze. Tényleg sok értelme volna. Mint ahogy annak is, hogy ugyanúgy 700 Ft-ot fizet az, aki 5 gigát tölt le, mint az aki 50-et. 5 = 50. Ez egy alapvető matematikai igazsgág, nemde? Az ebből befolyó évi 80-100 milliárd forint pedig zsebpénz egy országnak, lehet, hogy csak az új adónem miatt felmerülő adminisztrációs és műszaki költségek többet tennének ki. Akkor meg minek vezetnék be?
B verzió: bevezetik a netadót, plafon nélkül. Gondolkodjunk és számoljunk egy picit. A törvénytervezet nem tett különbséget a forgalmak között, sem jelleg, sem irány szerint. Az index.hu-nak már két éve havi 170 millió oldalletöltése volt. (Azóta ez már biztos több, de számoljunk ezzel.) Maga a portál olyan 1 és 2 mega között tölt le elsőre (debuggerben megmértem), majd a cache használatával párszáz kilóra redukálódik, de számoljunk átlag fél megával a könnyűség kedvéért. Havi 170 millió oldalletöltés szorozva letöltésenkénti átlag fél megával az pontosan havi 85 000 Gigabyte feltöltési forgalom (csak feltöltési!), ami 150 Ft/GB-os árral számolva olyan laza 12 750 000 Ft-ot taksál havonta. És ez csak az alap portál (abból is csak a feltöltés), ebben nincsenek benne az index által futtatott egyéb domainek, mint pl. a blog.hu. (Csak ez utóbbi a maga 49 milliós havi oldalletöltésével már 16 misi fölé nyomná az index havi adóterheit.) És akkor még nem beszéltünk a letöltési forgalomról (a júzerek feltöltéseiről). Blog és fórumposztok, videók, ménkű sok komment és kép. Adataim nincsenek, de a teljes adó mértéke szerintem lazán karcolgatná a havi ötven millát. Hát hol fogja tudni ezt finanszírozni az index?
És ez még csak egy portál volt. Van egy rakás másik sűrű forgalmú tartalomszolgáltató magyarországon, mindnek több tíz milliós havi adója lenne. Ki az, aki szerint ezek a szerencsétlenek havonta kitermelnek többtízmillió forintnyi profitot? (Profitot és nem bevételt. Mert ugye a bevételből még ezen felül is adózni kell, tehát ez már a profitból menne...)
És ezek csak a portálok voltak. Mi van a netszolgáltatókkal? A törvénytervezet egy szóval nem mondta, hogy csak a végpontok fizetnek, azok nem, akiken csak keresztülfolyik, hisz az is forgalom fel és le. A hazai BIX-en pl. másodpercenként folyik át több mint 20 GB-nyi adat. Az egy hónapban circa 50 Petabyte. Az 50 millió Gigabyte. 50 milliószor 150 forint. Az havi hét és fél milliárd forint. Kell ezt kommentálni, hogy micsoda egetverően blőd elképzelés lenne, ha bevezetnék?!
Szó sincs erről; egyszerűen így működik a tömegmanipuláció: a kényes kérdésekről úgy kell elterelni a figyelmet, hogy bedobunk az emberek elé valamit, amin rágódhatnak, amiről mindenkinek van valamilyen vérmes véleménye, vagy amivel mindenkinek rálépnek a tyúkszemére. (Eeevötték a munkámat! Eeevötték a zingyeninternetet!)


Éppen ezért nem vagyok meggyőződve róla, hogy az iddqd-s tényleg a saját gondolatait írta le, vagy csak nagyon ügyes szeleptaktikát játszott. Először közli, hogy hülyeség ezzel foglalkozni. Aztán másodlagos, harmadlagos indoknak ugyan megjelöli a valódi probléma egyes részeit, de aztán el is intézi annyival, hogy arról már a múltkor írt (méghozzá azt, hogy baromságok, a sajtó nem is korrupt, puszta trollkodás az egész (értsd: már a múltkor cáfoltuk)), majd rátereli a témát a - szerinte - primer okra és egy kifejezetten konszolidált, kétélű véleménnyel foglal állást benne, miszerint a női egyenjogúság fontos dolog, de pár önjelölt aktivista balfasz szabályszerűen átrocketjumpel a ló túlfelére és a seggfejreesésével nevetségessé teszi önmagát, valamint az egész kérdést amiért harcol.
Ezzel nem is nagyon lehet vitatkozni, mert ez valóban így van és pontosan ez az, amivel az értelmesebb embereket le lehet hűteni: a mérlegelt igazsággal és fassággal. Ha az egyik oldal fele húzol és annak csak az igazságait, míg a másiknak csak a fasságait emeled ki, abból botrány van, mert az aki ellen beszéltél, az támadni fog, a másik meg védeni és máris kész a flame, ami az értelmiségnél veszélyes lehet, mert amíg foglalkoznak a dologgal, addig véletlenül is leeshet valakinek a tantusz. Ha viszont mind a két oldal megkapja a maga kritikáját és részigazságainak elismerését és konzekvenciaként az van levonva, hogy mindenki hülye, aki ezzel foglalkozik, akkor csak bólogat, hogy igen, a másik is hülye (ugyanis a hülyével ellentétben az értelmiségi meg tudja emészteni, ha ő is hülye, csak azt nem, ha egyedül ő a hülye) és automatikusan objektívnek fogja fel a cikket, holott ez a cikk minden, csak nem objektív, ez a cikk egy terelés.

Persze a másik is az. Két különböző módszer a média két különböző fogaskerekétől. Egy adag agyatlan jogvédő hőzöngés egy önnön ideológiáitól elszállt platószónoktól, hogy a két oldal hőzöngő hülyéinek legyen valami másért őrjöngeni és egymást marni; valamint egy mérsékelt, konstruktív kritika egy médiaszakembertől, hogy a két oldal értelmiségeinek a "fontos" (lol) politikai kérdés döntetlenre zárása után lenyugodjon a lelkivilága és továbblépjenek, véletlenül se foglalkozzanak a kérdéssel, hiszen úgyis hülyeség. Vö.: Oszoljanak, nincs itt semmi látnivaló!
Beszédes még a képpel megtámogatott intro is az iddqd cikkében, ami egyértelműsíteni akarja, hogy ez lerágott csont és amúgy is fasság volt már a kezdetektől fogva, hagyjuk a picsába, mert értelmesebb témákról – például videojátékokról – is lehet írni, de persze azokról, amelyekért már fizettek, hogy írjanak róluk valami szépet... Utána pedig jön a téma feminizmusra való terelése. Bagatellizáció és gumicsontos terelés, ahogy fent is említettem.

Így aztán a lényeg elveszik, vagy ahogy Huxley mondta Az igazság belefullad az irrelevancia tengerébe. A média pedig marad ugyanaz, ami volt. Agymosó a hülyéknek, pajzs az értelmiség ellen és szócső annak, aki a legtöbbet fizet, mint ahogyan a 444 szócső valamelyik kétes politikai bagázsnak, vagy az iddqd a mikrofosnak.
E-Mail
TCH
2014.11.01. 18:05:38
Hát ez az. Ma már minden hülye csinálhat játékot, ezért van ennyi szemét játék. Ugyanaz az effektus, hogy ma már minden hülye programozhat, ezért van annyi szemét program.
Toplistánál szerintem többet ér egy piárcikk.

Lehet, hogy most épp az Apple-t majmolják, de alapvetően tök mindegy, hogy melyik egységsugarúaknak kitalált rendszert majmolják, a lényeg, hogy a végtelenül ostoba windózjúzereknek akarnak kedvezőbb színben feltűnni.
Az update mánia meg kényszerfejlesztés. Értsd: azok a programok, amiket órabérben írnak, azok sose készülnek el, viszont minden verzióra kötelező frissíteni, különben a programozónak nem lesz munkája. És mivel ez egy ilyen nyílt titok, ezért Linuxéknál ég a világ az a szokás, hogy a következő verziója a programnak az összes igényelt szarból is mind a legújabbat igényli.
Ezért van az, hogy régebbi Linuxra max akkor megy fel valami új, ha leforgatod. (Mert persze valójában SEMMIT nem igényel az igényelt cucc "újdonságaiból". Fuck glibc.)

Sonic képregényeknél a poénos részek cca. az első 30-40 részig tartanak, mert addig írta a Michael Gallagher, meg a Angelo DeCesare, utána mások gyüttek. Ettől függetlenül voltak marha jó sztorik, meg humoros részek utána is.
A baj valahol akkor kezdődött, amikor a Ken Penders figuráit a SEGA átvette valamelyik játékukba és képtelenek voltak megegyezni. Hogy miért azt homály fedi. Mindenesetre per lett belőle, mert Penders lekopirájtolta a cuccait. Az AC meg beperelte Penders-t, hogy visszaszerezzék. A vicc, hogy azóta a SEGA-val és az AC-vel is megegyezés született és a jogokkal se lenne baj, de Penders szereplőit ennek ellenére kiírták a sorozatból, holott erre való az off-panel: amíg elül a vihar, addig nem szerepelnek azok a karakterek; de Flynn kinyírta mindet és megkoronázta az egészet a "resettel". Egyszer is rettentően láma volt, de ő kétszer is eljátszotta ugyanazt. (A Two Evil Scientists lenyúlásáról nem is beszélve, miközben álszent pofával osztja az igét, hogy ő sose fogadna el "fan" ötletet. Ráadásul minősített eset, hiszen a TES az echte nem Archie-related, hanem az alap Capcom/SEGA karakterekkel ment...) És tudod, valahogy nem tudom elhinni, hogy pisztolyt nyomtak a fejéhez, hogy az off-panel helyett nyiffantsuk ki majdnem az összes szereplőt és indíccsuk újra a zuniverzumot...
Sz*rk: Már csak azért sem, mert nem csak a Penders által létrehozott szereplőket nyírta ki, hanem a SEGA/SatAM kivételével mindet, tehát kizárólag a licencelt non-Archie karakterek maradtak meg; ami szereplő ebben a képregényben született, az áldozatul esett Flynn tollának.
E-Mail
mutantleg
2014.11.01. 00:37:18
Mondjuk a gond ott kezdodik: azert kell a sajtovisszhang a kezdoknek, mert mashogy nem talalja meg oket senki (nehany nevtelen kamikazetol eltekintve)
Avagy most mar annyi jatek van mint a szar
Es ahogy keresni stb. lehet oket az abszolut elavult
Gyak fel kell jutni a toplistara es onnan lerobbanthatlan (sok ideig) barmi
Ugyhogy mindenfele kiskapukkal mindenki megprobal oda felkerulni (ill. steamnel egyaltalan bekerulni)

Nemtom, az ubuntu inkabb el apple-sedett szerintem (van store, alapfelulet apple koppintas)
De akarmelyik disztrorol beszelunk: mi ez a allando update mania, lecserlik a szervert es a regebbi disztro-ra mar fel se lehet semmit installalni mert nem tudja holvannak stb, opengl libeket mar fel se engedte rakni legutobb ugyhogy most mar vilagos hogy fejleszteni se ubuntun se applen nem erdemes (legalabbis olyasmit aminek 3D grafikahoz koze van, ill applen abszolute semmit)
Az a gond hogy ha egy gep nem kell komoly dologra (fejlesztes stb) akkor tenlyeg eleg valami kinai androidos tablet marhulas (azon is lehet netezni, videozni, zenet hallgatni, levelezni)(azt hogy jatszani azt direkt kihagyom mert jezusmariaszentjozsefestarsaik: in app purchase orrba szajba mert bazmeg)

Sonic kepregenyeknel ugy kb a 10-ik szamig tudtam altalaba kovetni mivan, elfogynak a poenok es atcsap tortenetbe onnantol szokott a lejto jonni




E-Mail
TCH
2014.10.30. 23:55:11
XDDDDDDDDDDDDD

Persze, értem én, hogy ebben a botrányban itt csak a szar volt jelen; ez egy elméleti kérdés, hogy érdemes-e némi pozitív sajtóvisszhanggal alásegíteni egy kezdő csapatnak, vagy nem. Az, hogy most itt a gyakorlatban egy kattingatós lógeci miatt bukott meg a fél sajtó, meg a fél ipar, az más kérdés.
Steam: vö winfos: 1. mi a fasznak rakott fel a sok hülye winfost 2. a mikrofos is ezerrel kavarja a fost; mindent befolyásolni akar, a piactól elkezdve a magánéletedig és ráadásul egy kurwa nagy kalap szar az egész 3. és használja tovább a világ, ahhoz képest, hogy már 20 éve vastagon túllépett minden emberi vagy műszaki tűréshatárt...
A kettő ugyanaz az eset. Az emberek hülyék és megeszik a szart. Lásd az előző postomat.

Transzvesztiták? Mármint feministák, meg buzik? (Meg buzi feministák.)

Azért ez nem egészen így van. Tény, hogy lassan már szinte az összes Linuxos disztró egy kalap szar, a Mac meg egyenseggre van szabva és megfizethetetlenül drága, de ettől még a mikrofos patkányságai és a winfos tízszer ennyi és tízszer akkora szarsága nem lesz semmis. És tegyük hozzá, hogy az, hogy a Linux egyre fosabb, az is (részben) a mikrofos érdeme. Miért? Éppen az említett wista miatt. A wista megduplázta a Linux felhasználótáborát, nem tudom hány százalékkal növelte az Apple-ét és a folyamat nem állt meg, mert a winhate után a winnyogsz jött, ami megint csak fos volt.
Ezek a winfosról átszakadt, senkiházi rühes windózjúzerek kurwára nem boldogultak a Linux-szal, viszont magukkal hurcolták a saját "kúltúrájukat" (LOL!) és elindult egy folyamat, ami két dologban nyilvánult meg:
1. A populáris disztrók "elwindózosodtak" és elhülyültek, egyre inkább a winfosról beáramló idióták tömegének akarnak megfelelni.
2. Megsokszorozódott a balfasz developerek száma és ezek is fejlesztenek, sőt forkolnak, ami még nagyobb baj, mert működő koncepciókat basznak szét, a sok hülye meg inkább a forkolt fost fogja használni az eredeti működő helyett.
Ma már én se tudnék mit mondani, ha kérdezné az ember, hogy melyik disztróra váltson. Négy éve nyugodt szívvel javasoltam volna az Ubuntut vagy a Debiant. (Én ezeket ismertem, lehet, hogy az előző generációs RHEL család sem volt szar.) Az Ubuntu 10.04 "Lucid Lynx" és a Debian 6 "Squeeze" kurwa jól sikerült. Én a Lucidot használtam 4 évig. A mai napig visszasírom, de sajnos ebben az eszeveszett sebességgel fluktuáló Linuxos világban a 4 év már őskorinak számít, muszáj volt váltanom.
Mivel az Ubuntu azóta végképp elmikrofososodott (volt egy paktum a mikrofossal az azure felhőhöz, aztán jött az instant amazonkereső a desktopodon (ami reklámokat jelenít meg), utána meg a Zeitgeist nevű "naplózórendszer" (értsd: kémprogram), ami mindent loggol rólad és hát persze az a kibebaszott, rettenetes, használhatatlan junyityi, amiről húszezer parsec messziről bűzlik, hogy a winfosról átmigráló idiótáknak készült, tiszta winnyogszcsempe, böködd a gombokat, mást úgy sem akarsz, mint alkalmazásokat futtatni...) ezért aztán Debianra váltottam, de azt is sikerült szétbaszni a kibebaszott multiarch nevű marhasággal (azaz hogyan keverjük össze sikeresen az amd64 és i386 architektúrák csomagjait úgy, hogy lehetőleg egyik se menjen rendesen). Egy hétig tartott, amíg összeraktam (öt újratelepítéssel, majd megírom BGAFC-n), most úgy működik, ahogy akarom, de ezt az épelméjű júzerek nem fogják végigcsinálni. Én se vagyok az, hogy végigcsináltam, de nem volt választásom, mert máshova nem tudtam váltani.
Pl. kipróbáltam a CentOS 7-et is, mert fél év késés után végre kijött; hát az egy akkora kalap fos, hogy az már fáj. Ugyanúgy multiarch, mert az jó (mamaaaa...), de ráadásul olyan instabil, mint az atom. Másfél évtizede Linuxozok, több mint fél évtizede elsődleges desktopnak használom, de kernel pánikot még nem láttam, csak fagyást. Félévente egyet-kettőt. (Illetve nem igaz, mert az Arch is csinált ilyet, de az nem használat közben tette, hanem el se indult...) Ez meg tízpercenként megörvendeztetett egyel. Erre vártunk ennyi ideig?
SuSE meg ugye már régen a mikrofos kezén van, tehát avoid.
Van még a Slackware, azt még nem próbáltam, csak a Slax nevű miniverzióját, az ugyan jó volt, de azt régen próbáltam már (10 éve). De abban nix csomagkezelő. (Mondjuk lehet az nem is baj, mert amennyi előnye van a csomagkezelő automatikus függőségkezelésének, ugyanannyi hátránya is. Jó, hogy összeszedi nekem magától, de nem jó, amikor valami ostoba balfasz bedrótozza a verziószámot fixre, se régebbi, se újabb nem jó, vagy amikor bead egy képtelen igényt, miszerint pl. GLIBC 2.666.50 kell és persze neked mindig pont, hogy 2.666.49 van. A slusszpoén, hogy valójában menne a tiéddel is, de ugye a függőségkezelés...) Úgyhogy a Slackware-nek nem mertem nekiugrani.
És akkor vannak még ilyen Istentől, embertől elrugaszkodott rettenetek, mint a Gentoo, vagy az Arch, ahol mindent forrásból kell fordítani, mert az milyen jó, oszt még az alaprendszer sem megy. Az Arch-ot egyszer már próbáltam, köszi nem kell még egyszer. Na, most ha még nekem se kellett, akkor azt egy normális, épelméjű embernek hogy???
És akkor ezzel ki is merítettük a Linuxok sorát. Ugyanis valójában nincs több. Valójában hat "alap" Linux van: a Debian, a RedHat, a Slackware, az abból származó SuSE, valamint a Gentoo (leánykori nevén Enoch) és az Arch. Aztán az összes többi az nagyjából ezeknek a vég nélküli iterálása vagy ilyen "übercustom" cucc, ami nem jó semmire...
Az Ubuntu (és az összes abból származó fork, pl. a Mint) a Debian forkja és "homokozója", nagyjából azonos felépítéssel (max jobban vagy épp kevésbé van összebaszva, cserébe olyan is bele van rakva, ami kurwára nem kell). A CentOS az RHEL ingyenes verziója, a Mandriva/Mandrake dettó RedHat klón (oké, kicsit több, viszont gyakorlatilag kipusztult), a Fedora pedig ugyanaz az RHEL-nek, ami az Ubuntu a Debiannak. A SuSE ugyan valamikor a Slackware-ből forkolódott, de tulajdonképpen ma már az is "alap" Linux, mert semmi köze a Slackware vonalhoz, teljesen független. A Gentoo és az Arch két kisebb "család", ők a "source-only" modell képviselői, no-fucking-way eredménnyel...
Akkor mit ajánljunk a jónépnek? Szopjon a Debiannal/CentOS-el, meg a marhaságaikkal? Válassza mégis a teljesen elmikrofososodott Ubuntut vagy SuSE-t? (Ami dettó csak addig működik, amíg nincsenek egyedi igényeid.) Szopjon a rolling release Ubuntu-val, Mint-tel, Fedora-val? Voksoljon a fapad Slackware-re, ahol mindent kézzel? Vagy csapjon fel hackernek és álljon be az Arch vagy a Gentoo táborába? Esetleg húzzon fel egy "St3p @s!d3 Linus" pólót és csináljon saját disztrót?
Vagy esetleg hagyjuk a Linuxot? Mi van még? Solaris? Űber-fapad és elavult, lófassesincsen rá. BSD? Driverhiány. Mac? Rettenetesen drága, nem átlagembernek való.
Hát így nem csoda, ha az ember óhatatlanul arra a következtetésre jut, hogy inkább a winfos.
De pár éve még nem ez volt, hogy egyre használhatatlanabb a Linux és ez is a mikrofos műve. Illetve egy picit a kuglié is, mert az Android is egy Linux és a kuglinak is sikerült bevezetnie pár űberfasságot a Linuxos oldalra...
Így állunk nép. Aki nagyon akarja, az be tud magának lőni egy Linux disztrót, úgy, hogy jó legyen neki (nekem is sikerült, noha sokszoros szopásmennyiséggel mint pár éve), de átlagember ezzel nem akar foglalkozni.

Így most ez eléggé negatív hangvételűre sikerült, de hogy mondjak valami még negatívabbat: valahányszor valamiért winfos elé kényszerülök, mindig hirtelen elkezdem kisebbnek látni a Linux alatti problémákat, mert a winfos viszont nem így szar, meg úgy szar, hanem úgy szar, ahogy van: totálisan. Kurwa szar és nehéz összelőni a Linuxot, hogy jó legyen? Ja. A winfost lehetetlen. Az szar marad. A minap sikerült melóhelyen egy végtelen ciklust elhinteni JS-be és először csak a tab fagyott be a kuglikrómon, majd az egész brózer, majd az asztal is. Utána a taskkezelőt még sikerült kinyitni, de nem lőtte ki a taskot. A paranccsorban megpróbálkoztam a taskkillel, vissza se adta a vezérlést, azaz végtelen ciklusba került, amikor killelni akarta a taskot. Végül csak a reset gomb segített. Ilyet Linuxon sose láttam még. Olyat igen, hogy valamiért az egész rendszer előzetes figyelmeztetés nélkül csak úgy merevre fagyott (félévente egyszer-kétszer; ehhez képest winfoson ez mindennapos), de ilyet, hogy egy kurwa alkalmazás magával rántja az egész rendszert, ilyet nem. (Slusszpoén, hogy ráadásul a JS az sandboxban fut, tehát ha akarná se ránthatná magával még a programot sem!)
És ez csak egy a sok szopás közül. Tonnájával tudok neked példákat sorolni. De rövidre zárva, a winfos legnagyobb baja a rettenetes megbízhatatlansága mellett az önhatalmúsága és a koncepció szintű elbaszásai. (Pl. ahogy rád kényszeríti a szar frissítéseit, vagy a registry, vagy az alaprendszer rettenetes hiányosságai (mindenhez segédprogram kell, mégis sokszor akkora a rendszer, mint egy Linux, amiben szinte mindenhez van program), meg még a árgh nem sorolom most fel mind a hárommilliárd baját... :) )
Szóval igen. Szar a Linux. De a winfos még annál is szarabb...

Hehe, ez a humanized verzió nagy poén. Viszont olyan, hogy "anti" már nincs. :( Ian Flynn sikeresen kipusztította az Archie Sonic univerzum multiverzum egyedülálló világát, méghozzá iszonyat láma módon, nem is egy, de kettő "kozmikus resettel" (nem, ez nem vicc), egy Two Evil Scientists koppintásos MegaMan crossover után!
Nem csak a karakterek tűntek el, de a világok is. (Merthogy több volt.) Csak a "hivatalos", SEGA féle világ és SEGA féle szereplők maradtak, plusz az usque 7-8 SatAM karakter, de ki tudja őket mikor (ny)írja ki... :(
Több mint húsz év munkája és története pusztult el és veszett oda, szinte nyomtalanul. Fuck Ian Flynn!
És R.I.P. Archie Sonic (1993 Feb. - 2013 Ápr.)
E-Mail
mutantleg
2014.10.30. 01:17:13
Humanized rovat:
http://catsfriend12.deviantart.com/art/Sonic-Forms-Meme-Dr-Ivo-Robotnik-308931772
E-Mail
mutantleg
2014.10.29. 02:12:34
azota mar annyira zavaros hogy max flowchart-on lehetne kovetni ki dugott meg kit (es itt nem a kirobbanto esetre gondolok, viszont azon lehet legjobban latni hogy itt jatekrol mar nem beszelunk es csak kapcsolatok vannak .. illetve ennyi erovel a wikipedia is jatek mert ott is linkekre kattingatunk es orulunk magunknak)
viszont ez megint ez a szar steam: 1. mi a fasznak rakott fel ez a sok geci steamet 2. steam meg mit kavarja akkor a szart hogy ki es hogy kerulhet be 3. ezek utan hasznaljak tovabb a steamet, annak ellenere hogy a fos regen elerte a tureshatart

de ami leginkabb zavar ahogy azota nem volt semmi jo tortenes, csak egyre masra kerulnek elo a transzvesztitak a tortenetben


nemtom, a windowsnak most mar ugy erzem igazabol mentsege a linux es a mac (ill android), avagy pl. a ubuntu az mar a vista fele kozelit hasznalhatosagba, mac-en meg jatszani nem lehet meg fejleszteni de amugy ok csak ehhez kepest borsos
(ill regebben(?) mindig elojott hogy miert nem valt mindenki linuxra, avagy igenam de melyik disztrora)

igen ez a orwelli az jellemzo foleg itthon van pl. hogy vezetoket szidjak a nepek viszont ugyanezek a nepek szoktak a mit szolunk bele dolgokba mert ugyis jobban tudjak nalunk masok kulonben mit keresnenek ott fent (ezt aszerint hogy eppen kire kell kenni valamit)
E-Mail
mutantleg
2014.10.29. 01:52:26
Le a windowssal avagy halal az ablakra rovat:
http://kep.cdn.index.hu/1/0/706/7067/70672/7067297_96069_b7ad55614b2d17882cb02eb990de583c_wm.jpg
E-Mail
TCH
2014.10.26. 23:24:37
Nyilván. Erre mondtam, hogy tényleg érdemes megnézni, mert szar sincs ott.
Az oké, hogy itt megdugták, meg lefizették, a faszi általánosságban beszélt és én is arra gondoltam az összefonódásnál. Ha páran csinálnak egy közepes játékot, amin azért érződik, hogy lehet ez még jobb is, ahhoz azért célszerű sajtóügyileg pozitívan hozzáállni, hogy legyen is. A másik fele, amikor leszopja, meg megdugja, oszt úgy húznak fel jó pontra fosokat. Az nyilván daráló díjas.

Zzzigenbazmeg, ha nem teszi le a szent esküt, hogy csak jót ír belőle, akkor nuku előzetes, várja meg, amíg kijön, mert akkor már hiába szól be? Szánalom. Ahelyett, hogy odabasznák, hogy csak keményen öcsém, mert a júzer még bunkóbb lesz...vagy lenne, mert a júzer meg keresztbe lefossa az egészet, az még szánalmabbabb bazmeg. (A mikrofos meg lekente a Machinimát, szarjanak szonikot ezek is, pedig őket még kedveltem is; debazmeg, nemhogy megveszik őket kilóra, de egyenesen a sátánnak adják el magukat...)

Valami új ebben neked nép? Nekem circa 1996 óta folyamatosan olyan érzésem van, hogy a jóbuzikurwaanyjuk jóembörök éppenhogy a fosra vevők...
Először jött a winfos95, ami egyeduralkodót csinált a fos pécéből a számítógéppiacon. Aztán jöttek a kereskedelmi csatornák és a trévéműsor lassan-de-biztosan vállalhatatlanul nézhetetlenné vált (most már más sincs, mint szar tehetségtelenségkutatók, meg csicska celebműsorok). Utána áruló lett és PPC-ről intelre váltott az Apple és azóta egyre szarabb. Aztán jött a wista, ami azért úgy hirtelenjében már túl szar volt egyszerre (de azért usque félmilliárd hülye így is használta), minek következtében egy csomó dilettáns hülye átnyergelt Linuxra, minek következtében elwindózosodott a Linux és egyre fosabb lesz. Aztán persze a wista II alias winhate már bejött a embereknek, pedig az is egy kalap szar. Utána jött a winnyogsz, had örüljünk. És most nemrég a PPC egyik utolsó bástyája (Sony) is árulóvá lesz és sux86-ra vált, a konkurrencia meg bepróbálkozik egy tévének médiacenternek álcázott kémgéppel, mint játékkonzol és milliószámra veszik azt is.
És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mindezek alatt az űberratyimegagigaultraatomfos gúgel egyre erősebbé és erősebbé vált és most már arról van szó, hogy beülnek a mikrofos helyére, az emberek meg zabálják a szarjaikat.
És még pláne nem beszéltünk a végig a háttérben bűzlő politikáról, ahogy a sok buzi négyévente újra elmegy választani, hogy melyik szar a finomabb, a liba, a ló, a kecske, vagy esetleg a jegesmedve... És ölik egymást az utcán, a kocsmában és a neten, hogy melyik fos a legkevésbé fos...
Apropó net, az is egyre és egyre okádékabb. Egyre elhízottabb böngészők, egyre ostobább "szabványok" és egyre hülyébb webdeveloperek. De ott van még a szintén a háttérben megerősödött dzsuva és ciszta (+fosnet).
És a kibaszott fészbúk. Már minden hülye ott lóg egész nap, még kaja közben is azt kukkolja a kurwa okostelefonjáról. Ja igen, az okostelefonok. Azok is megjelentek valahol az elmúlt tíz évben és megismételték a pécé 90-es években elkövetett "demográfiai" robbanását (pécét minden háztartásba => okostelefont minden zsebbe); ugyanúgy mindenkire rátukmálták és ugyanúgy senkinek nem volt rá szüksége...
Egyre hülyébbek az emberek és egyre "okosabbak" az eszközök, aki meg nem hülye, az meg hülyét kap a sok "okos" funkciótól, amik a hülyéknek lettek kitalálva és mindent jobban akarnak tudni az embernél.

Ööö...kicsit bőlére engedtem. Mind1. Én ezt látom az elmúlt 20 évben, hogy amióta a winfos95-öt a világraszarta a mikrofos, azóta egyre szarabb és szarabb minden és az embereknek ez tetszik, ezt követelik: kötelező ostobaságot és kötelező szart.
Ez persze nem biztos, hogy a lavinát a winfos95 marketinghadjáratának nyomán az "előállítói" zónákban megjelenő morális romlás indította el (ezeknek jó lesz szarul is, sőt még jobb is); de én valahogy akkortájt figyeltem fel rá - amikor 96 tavaszán megszűnt az Amiga GURU újság és az öregem pécét vett - hogy miért kell az embereknek a szar pécé a mégszarabb winfossal, amikor ott az Amiga, az Atari, meg a Mac. (A NeXT-ről és az Acornról akkor én még nem hallottam, de azok is ott voltak...)
És utána nézegettem, hogy miért kellenek az embereknek szar oprendszerek, szar programok, szar gépek, szar filmek és szar tévéműsorok, szar zenék (az is egyre fosabb lett az elmúlt 20 évben, először jött homokozsó, meg a sok szar gettórepp és húsz év alatt eljutottunk floor(tomi)-hoz, meg báj(gúnár)alekszhez, a fostingayberről nem is beszélve), szar politikai eszmék, szar vallások, szar weboldalak meg szar internet úgy ahogy van, szar kocsik, szar kaják, szar piák, szar szarok... Aztán "rájöttem" (rájöttem bazmeg...tudtam én végig, de még magamnak se mondtam ki hangosan): Az embereknek azért van igénye a szarra, mert az emberek is szarok, ennyi. (Tisztelet a kivételnek.)

Huxley-nak volt igaza, nem Orwellnek; minek erőszakkal és elnyomással irányítani, amikor lehet úgy is, hogy megadják az embereknek amit akarnak és a hülyék önként fogják elfogadni az irányítást? Még csak nem is költséges ez a módszer, hiszen az emberek a jó helyett beérik a szarral is. (Beérik, bazmeg?! Azt választják!) Tisztára mint az ókori Rómában. Panem et circenses és boldog a nép és vastagon leszarja, hogy "fent" mit csinálnak, csak legyen kenyér az asztalon és vér a cirkuszban (ez utóbbi rész mára szarrá és médiává (tv/net) változott, de ha jobban meggondolom az előbbi is, mert amiket emberek esznek, az inkább szar, mint kaja...).
Akiknek meg legalább egy kis esze is van és felismernék ezt, lázadnának ellene, azokat sem kell lepuffantani, meg lesittelni (max. egyet-egyet, akik gócpontot jelentenének). Minek? Sose fogynának el, hiszen az "ellenállás" decentralizált. És ez, ami az erőssége, ez a gyengéje is. Mert lehet, hogy kiirtani nem lehet, de megosztani igen, hiszen decentralizált. Elég egymásnak ugrasztani őket és kinyírják ezek egymást, az opresszor meg csak hátradől, kér egy kurwa kávét és röhögve figyeli ahogy az ellenségei egymást irtják, ezerszer hatékonyabban, mint ahogy ő tudná. És ezzel lesznek elfoglalva, nem ővele. Tisztára mint az ókori Rómában. Divide et impera és legyőzettetett a szembeszegülők hada; ellenállás nélkül vezethetünk tovább. No eletronical pun intended.
Tök jó, hogy ennyire hasonlít a felállás a régi római időkre, csak emlékszik még valaki, mi lett Róma sorsa?

Hú de kurwa sokat pofáztam, lőjetek le. :P
E-Mail
mutantleg
2014.10.26. 17:35:29
hat a DQ-t hogy erdemes megnezni.. hat a nagy budos lofa-
jo munkakapcsolat meg a turot: megdugtak egymast, lefizettek egymast stb.
ami meg nem lenne baj, max legalisan, csak ha valaki nem tetszik nekik azt ledaraljak ugye, ami mar problemas

annyi mentseg talan van hogy aki nem hagyja magat megkenni azzal eleve szoba se allnak (pont most volt megintmasik balhe ezzel kapcsolatban uj gyurukuros jatek miatt:
http://www.mweb.co.za/games/ViewNewsArticle/tabid/2549/Article/15804/TotalBiscuit-responds-to-shady-Shadow-of-Mordor-early-review-deal.aspx

nemtom, ezzel a reszevel ugy vagyok mostanaba hogy csak a jatekosok hibasak mert szarjak le magasrol (nem kell nekik demo, elso nap megveszik a szart stb)
ugyhogy azert van annyi szar mert megveszik a szart, elolvassak a szart stb.
kb. mintha valaki evtizedekig halogatja a mosogatast aztan mar tnt-vel kell lerobbantani a trutyit a tanyerokrol
E-Mail
TCH
2014.10.23. 16:23:32
A "világháború" közben szépen, csendben begyűrűzött kicsiny hazánkba is; a hazai újságírók már próbálják magyarázni a bizonyítványt: http://iddqd.blog.hu/2014/09/15/vilaghaboru_a_gemervilagban

Igazából két dolgot emelnék ki a fenti irományból:
Egyébként is káros az a hozzáállás, hogy pár férges alma miatt vágjuk ki az egész almafát. Vajon mihez kezdenének azok, akik ezt kívánják, ha tényleg lehúzná a rolót a Kotaku meg a többi nagy portál? Kit szidnának ezután? Vagy a trollforradalom felfalná saját gyermekeit? (Mondjuk azt megnézném, egy XXL-es popcornnal a kezemben.)
Én is azt kívánom, hogy lehúzza a rolót a Kotaku meg a többi nagy portál. Hogy mihez kezdenék utána? Hátööö...semmihez? Mert leszarnám? Magasról, vastagon, folyékonyan? Eddig sem szidtam őket, mert eddig is leszartam őket. Magasról, vastagon, folyékonyan... (Azt meg már nem is minősíteném, hogy aki szidni meri a géming-zsurnalisztákat, vagy en-bloc a gémersajtót, vagy ne adj' Isten az egész kibaszott médiát, az troll.)
A GamerGate egyik sajátossága, hogy magukról a játékokról nem nagyon esik szó. Pedig a már említett Depression Questet például érdemes megnézni: egy nyomasztó szöveges kalandjáték, ami a depresszióra hívja fel a figyelmet korlátozott választási lehetőségekkel, inkább a művészi mondanivalóra, mint a játékélményre koncentrálva.
Tényleg érdemes megnézni, mert már semmi nem látszik belőle, a videó is eltűnt... A csávó konklúzióját meg nem tudom másnak minősíteni, mint a szokásos bullshitnek, ami manapság jellemzi a játékipart; megint az van, hogy valami te heccségtelen birkagecibő meg gőtetojásbó összerakott ganyészagú genetikai szemétdombszar összefosik egy tócsa hígított lóganyét (a mai seggkinyalós - egykattintásra a kvékhattól - eszközökkel) és kurwára el van szállva magától, hogy mit alkotott: egy kurwa nagy halom szart. És amikor ezt megmondják neki, akkor ő és a hasonszőrűek elkezdik megmagyarázni, hogy miért is jó a szar (mert retro, mert nonkonform, mert művészet, mert mittudomén), ahelyett, hogy a tömör, őszinte és reális tőlem ennyi tellett, lehet, hogy lesz, akinek tetszeni fog; te döntesz, hogy játszol vele vagy sem választ adnák. És akkor a hozzám hasonló faszok sem "csicskának" és "fosnak" hívnák az alkotót és a játékot, hanem "amatőrnek". (Ami ugye már nagyságrendekkel kevésbé degradáló és egyáltalán nem sértő...)

Viszont volt valami amivel egyetértettem a cikkben:
És még egy nagy feladatuk van a GamerGate elvakultabb harcosainak. Meg kell barátkozniuk a gondolattal, hogy az, amit esetleg összefonódásnak gondolnak, általában csak jó munkakapcsolat. Nagyon gyakran elhivatott gémerek ülnek a kiadók, de pláne a fejlesztőstúdiók marketingrészlegeiben is, könnyen találni szinte mindenkivel közös témát, interjúk és handsonok során kialakulhatnak haveri viszonyok. Egy bizonyos mértékig ez teljesen normális, sőt a kiépült bizalom a munkát segíti (mint ahogy bármelyik szaksajtónak hasonló módon megvannak a kapcsolatai, forrásai abban a szektorban, amiről tudósít).
Igen, ez így van. A probléma alapvetően nem a jelenséggel van, hanem az alanyokkal és az arányokkal. Egy-egy nem annyira jól sikerült szárnypróbálgatásnak alásegíteni némi piárral nem akkora vétek, főleg, ha az alkotókban van még bőven spiritusz; ennél csak jobbakat fognak csinálni - idő és lóvé kérdése... (Amiből pont az utóbbi az, ami fedezhető, ha pl. a piár nyomán többen veszik meg a nem annyira sikerült indulást.)
Viszont amikor a totál fost (ld. vévégeci, pixeltomi, tärgetrönéhárom , vagy épp ez a depressziós lóganyé) húzzák fel olümposzi magasságokba és teszik mindezt napi rutin szintjén, akkor csak egy kérdésnek marad helye a lap alján:

HOL VAN A RESET-GOMB A GÉMERSAJTÓN?!
E-Mail