kemi írta/wrote:
Megpróbáltam úgy, hogy nem bájtonként, hanem longonként (8 bájt) olvas, de nem sokkal gyorsabb. Mondom itt a /dev/random lassú. kemi, nem 1, 2, 4, 8 byte-onként kell olvasni, hanem blokkonként, próbáld ki 64k-s, 512k-s, 4096k-s blokkméretekkel! Hidd el, hogy akkor gyorsulni fog!kemi írta/wrote:
Ha az RC annyira jó titkosító algoritmus lenne, már rég az RSA-nál dolgoznánk. Ad 1. a mai informatika világában a legjobb helyek java részén dilettáns idióták ülnek (Hint: mikrofos), attól, hogy esetleg jók vagyunk valamiben, az a kutyát nem érdekli, itt nem programozni kell már tudni, hanem eladni, amióta bilgéc kieresztette a marketinget a palackból, azóta az dominál. Ha el tudnánk adni az RC algoritmusát, akkor lehet, hogy az RSA-nál dolgoznánk.
Ad 2. a véletlen titkosítás nem a mi ötletünk, pszeudorandom titkosítók vannak, max az algoritmusa más a miénkének.kemi írta/wrote:Mellesleg nem hiszem, hogy mondjuk az USA kormányát, akik államtitkokat szeretnének elkódolni, érdekelné, hogy baromi lassú. Max rábízzák egy szuperszámítógépre. Igazán nem akarlak lelombozni, de az USA garantáltan nem fog úgy elkódolni valamit, hogy ahhoz kelljen egy ugyanakkora kulcs, mint az adat maga, pláne nem kell nekik olyan kódoló eljárás, ami nyomot (vö. kulcsot) hagy maga után. |