http://androbit.net/articles/708/a_linux_valoban_nem_all_keszen_az_asztali_hasznalatra.htmlAz első problémája az irodai eszközök használatában vélte felfedezni. Elmondta, hogy a LibreOffice egy nagyszerű ingyenes és nyílt forrású irodai csomag, ami hangoztatja a teljes mértékű kompatibilitását a Microsoft Office-szal, mégis hiányérzete támadt egyes betűtípusok elérhetetlensége miatt. Ad 1. Ez így levegőbe beszélés. Miféle betűtípusok?
Ad 2. Ha arról van szó, hogy egyes fizetős betűtípusok nem érhetőek el Linux alól, akkor annak mi köze is van a rendszerhez?A következő észrevétele az Ubuntu Szoftverközpont kapcsán vetődött fel. Bár a szoftverek telepítését megkönnyítő alkalmazás számos kitűnő szoftvert tartogat, mégis csak nagy nehézségek árán tudott Adobe Flash Playerhez jutni, amit windowsos számítógépen böngészőn belül egyetlen kattintással véghez lehet vinni. Mert ugye Linux === Ubuntu. No comment. Meg aztán "szoftverközpont". Synapticot elindítani derogál? Vagy akár parancssortból apt-get install flash-plugin vagy, ha nincs a repóban, akkor meg https://get.adobe.com/flashplayer/
Vagy itt arról lenne szó, hogy Linux alá az utolsó elérhető flashplayer az a 11.2, miközben winfoson már 17-nél jár? Az miért is a Linuxok hibája, hogy a közismerten Linux-ellenes adobí direkt nem portolja Linuxra az újabb flash playereket?A következő kérdésköre az asztali környezetek. Elmondta nem nagy rajongója a Windows 8 csempés felületének, de az Unity és a GNOME környezetek megszokása egy átlagfelhasználó számára nem kis időbe telik. Mert ugye az ember választhat a junití meg a GNOME között. Más nincs is. No comment.Ezekután elérkezett az egyik legnagyobb problémaforráshoz, a Adobe Photoshop hiányához. Tisztában van azzal, hogy a legnépszerűbb képmanipulátor Linuxra portolásának hiánya nem a disztribúciók hibájából adódik, de azt is elmondta, hogy a problémát nem lehet a GIMP szerkesztővel megoldani. Egy jó szofverről beszélünk, ám a versenyt még mindig nem képes felvenni legnagyobb vetélytársával. Ezt meg aztán végképp nem minősíteném, az ilyen mikrofos csicskásainak mindig ez az egyik utolsó ütőkártyája, hogy defotosoppsincs. Ja, mert mint fentebb említettem az adobí baszik portolni a szarjait. Egyes verziói WINE alatt használhatóak, de végszükség esetén virtuális gépből is lehet futtatni. Amúgy meg én is fel tudok sorolni pár programot, ami meg winfoson nincsen, osztakkó' mivan? Szar a winfos? (Az, de nem ezért.)A kritkák után pozitív értékelés is érkezett. Elismerően beszélt az egyre több elérhető játékról, aminek egyértelmű megvalósítójaként a Valve termékét, a Steamet nevezte meg. Hát ez viszont már tényleg egy kurwa nagy facepalm. Ki ez a csicska? Valami szar gémer? Nem tudom, hogy kell fontot telepíteni, nem tudom, hogy kell flash-t telepíteni, nem tetszik az ablakkezelő és nem tudom, hogy kell másikat felrakni és még Photoshop sincsen!!! De legalább van Steam! Hát ez epic fail a köbön. És így különösen viccessé válik az eleje a cikknek:Ezen kérdés teljes körű tisztázására Nick Farrell egy érdekes tesztelési mechanizmust dolgozott ki. A számítógépes világban jártas személy a Linux-felmérését három éves ciklusokban ejti meg, megvizsgálja annak jó és rossz tulajdonságait, valamint megfigyeli annak előrehaladott vagy éppen lemaradt tulajdonságait vetélytársaihoz képest. Nem történt ez másképp 2015-ben sem, ám sajnos még mindig akadtak negatív tényezők, amik mellett nem tudott elsiklani. • Teljes körű tisztázás?! Felrakott egy Ubuntut, basztatta pár órát és ezt nevezi teljes körűnek?!
• Számítógépes világban jártas személy?! Aki nem tud felrakni pár kurwa fontot, flash-t, vagy egy másik ablakkezelőt?! (Másik disztróról nem is beszélve...) Ez az ember egy idióta lamer!
• Még mindig akadtak negatív tényezők? Az biztos, hogy vannak a Linuxban szép számmal pofáraesések, de nem ezek, amiket felsorolt! Ezek nevetséges ostobaságok! Ezek maximum egy buta windózjúzer szemében lehetnek érvek! Tehát ez a faszi vagy egy ostoba, rühes windózjúzer, vagy a mikrofos fizeti, hogy ilyeneket firkáljon a windózjúzereknek, mert azok ezt elhiszik.
Ha tényleg értene a gépekhez, pláne a Linuxhoz, akkor elég lett volna egy nevet mondania a Linuxok szétoltásához: Poettering! És erre nem lehetne mit mondani! Mert az egy dolog, hogy az a faszi egy szargyáros, aki azon ügyködik, hogy az összes disztró az ő szemetétől függjön, mert ettől még nem lesz szar a Linux, de a disztrók benyelik és alapértelmezetté teszik a szemetét, amitől viszont már igen! Most a systemd van műsoron, ami egyfelől szembeköpi a KISS elvet, másfelől meg egy bloatware, de szerintem a PulseAudio legalább ekkora probléma, mert minden OOB desktop disztróra felrakják és függőség, bazmeg és szar, bazmeg! Lelövöm a lejátszót és megy tovább a hang! Éppen ezért irtom mindenhonnan és állítom be az ALSA-t, ahol csak tudom, de míg az Ubuntu 10.04-ből ki lehetett irtani rendszerszinten, addig a Debian 8-ban már max. csak kikerülni lehet, mert sajnos függőség...ahogy a kurwa systemd is!
De mondhatta volna a GTK3-at, az elbaszottul alkalmazott multiarchot, sőt magát a kuglit is, de nem, őneki az a baja, hogy nem tud fontot telepíteni és nincsenek adobí szoftverek.
Sz*rk: Csak egy érdekes mondat az eredeti angol cikkből:LibreOffice is not bad, but it really is not Microsoft Word and anyone who tries to tell you otherwise is lying. Senki nem is állította, hogy a LOo vagy az OOo az a mikrofos wörd. (Ez is fail, a LOo nem az m$ word?! Talán nem az m$ office, bazdmeg, nemdebár?!) A mikrofos offickája ugyanis sokkal szarabb:@TCH:És nem csak a webes résszel vannak bajok, a lányok állandóan a plafonon vannak a szar mikrofos offisztól! A barom kuncsaftok persze mikrofos über älles felkiáltással mindent docx-ben küldenek és - milyen meglepő - az egyik wörd verzióban kimentett docx a másik wördben szarul jelenik meg. Slusszpoén vagy csak simán pwned, hogy a szar LibreOffice meg normálisan be tudja húzni... A mikrofos csak szart gyárt és mivel desktopon még övé az abszolút többség, ezért aztán kváziszabány minden cucca...
|